Foglalás készítése

Műszaki tudnivalók

Mi a teendő a gépkocsi dosszié vagy a rendszámtábla elvesztése vagy ellopása esetén?

A lehető legrövidebb időn belül jelentse az elveszett anyagokat vagy lopást a legközelebbi rendőrkapitányságon, ahol visszaigazolást kap a bekövetkezett eseményről. Ezt az igazolást a jármű leadásakor feltétlenül nyújtsa be kollégáinknak az irodában. Kérjük, hogy a probléma bekövetkezésétől számított 24 órán belül emailben vagy telefonon tájékoztassa műszaki ügyfélszolgálatunkat.

Mi a teendő, ha elveszítem a kocsikulcsot?

Amennyiben elvesztette az autó kulcsát, kérjük, vegye fel a kapcsolatot műszaki ügyfélszolgálatunkkal, ahol egyeztetik önnel a pótkulcs helyszínre szállítását, és tájékoztatják önt a költségekről, amelyek a jármű leadásakor hozzáadódnak a számlájához.

Mi történik, ha nem tudom kinyitni a bérelt járművet?

Ha a bérelt járművet nem lehet kinyitni, kérjük, ellenőrizze, hogy a kulcs mechanikai sérülést szenvedett-e, vagy víz hatása alatt állt-e (pl. beleejtette a kulcsot a tengerbe). Ha a válasz ezekre a kérdésekre nemleges, akkor a kulcs valószínűleg hibás akkumulátorral vagy más típusú elektromos meghibásodással rendelkezik. Azonban még abban az esetben is, ha mechanikus (hagyományos) kulcsa vagy Bluetooth-kulcsa van, mindig feloldhatja a következő módon:

MECHANIKUS (klasszikus) kulcs esetén: Ha a vezetőülés felőli ajtón nem látható a zár, akkor távolítsa el a műanyag védőt az ajtó fogantyújáról és a kulccsal nyissa ki a járművet. Kérjük, a leadáskor adja le a műanyag védőt kollégáinknak az irodában, vagy hagyja az előre megbeszélt helyen.

BLUETOOTH kulcs: Ha a vezetőülés felőli ajtón nem látható a zár, akkor távolítsa el a műanyag védőt az ajtó fogantyújáról és a kulccsal nyissa ki a járművet. Kérjük, a leadáskor adja le a műanyag védőt kollégáinknak az irodában, vagy hagyja az előre megbeszélt helyen. A járműbe való beszálláskor először mindig a vezetőülés felőli ajtót nyissa ki.

Mi történik, ha nem tudom bezárni a bérelt járművet?

Ha a bérelt járművet nem lehet bezárni, kérjük, ellenőrizze, hogy a kulcs mechanikai sérülést szenvedett-e, vagy víz hatására eldeformálódott-e (pl. a kulcs tengervízbe esett). Ellenőrizze, hogy kikapcsolta-e az érintkezőt, és hogy az ajtók teljesen be vannak-e zárva. Ha a kulcson nincs külső sérülés, akkor valószínűleg lemerült az akkumulátora vagy más elektronikai meghibásodása van. Ha azonban mechanikus (klasszikus) vagy Bluetooth-kocsikulcsot kapott, az alábbi módon kinyithatja a járművet:

MECHANIKUS (klasszikus) kulcs esetén: Ha a vezetőülés felőli ajtón nem látható a zár, akkor távolítsa el a műanyag védőt az ajtó fogantyújáról és a kulccsal nyissa ki a járművet. Kérjük, a leadáskor adja le a műanyag védőt kollégáinknak az irodában, vagy hagyja az előre megbeszélt helyen.

BLUETOOTH kulcs: Ha a vezetőülés felőli ajtón nem látható a zár, akkor távolítsa el a műanyag védőt az ajtó fogantyújáról és a kulccsal nyissa ki a járművet. Kérjük, a leadáskor adja le a műanyag védőt kollégáinknak az irodában, vagy hagyja az előre megbeszélt helyen.

1. tipp: Ha a bérelt jármű Bluetooth-kulccsal van felszerelve, javasoljuk, hogy ne tartsa azt más elektronikus eszközök (mobiltelefonok, notebookok, erős mágneses mező) közelében, mivel ezek jelenléte az erős mágneses sugárzás miatt jelzavarokat okozhat, és zavarhatja hatékonyságot.
2. tipp: Kérjük, hogy függetlenül attól, hogy milyen kulcsot kapott, ne zárja be a járművet, ha valaki a járműben tartózkodik.
3. tipp: Kérjük, hogy függetlenül attól, hogy milyen típusú kulcsot kapott, soha ne hagyja azt a gépjárműben, mivel ez a jármű nem kívánt lezárásához vezethet.

Mi a teendő, ha nem tudom beindítani a motort?

Ha nem tudja elindítani a járművet, kövesse az alábbi lépéseket:

Ha nem tudja elindítani a járművet, kövesse az alábbi lépéseket:

  • Ha mechanikus (klasszikus) kulcsa van, oldja ki a kormányt úgy, hogy jobbra-balra mozgatja, amíg be nem kapcsolja az érintkezőt, ha pedig Bluetooth-kulcsa van, távolítsa el a kulcs tokját az egyéb elektronikus eszközöktől (okostelefon, iPod stb.). A Bluetooth-kulcsnak a járműben kell lennie, és az összes ajtónak zárva kell lennie.
  • Automata sebességváltó esetén zárja be az összes ajtót, nyomja meg a fékpedált, gyújtás közben a sebességváltónak P vagy N állásban kell lennie. Közben fordítsa el a kulcsot vagy nyomja meg a start gombot (az autó felszereltségétől függően).
  • Robotizált sebességváltó esetén zárja be az összes ajtót, nyomja meg és tartsa lenyomva a fékpedált, a sebességváltónak N-ben kell lennie. Közben fordítsa el a kulcsot vagy nyomja meg a start gombot (az autó felszereltségétől függően).
  • Kézi sebességváltó esetén: zárja be az összes ajtót, nyomja meg és tartsa lenyomva a kuplungpedált, tegye a sebességváltót üres állásba, fordítsa el a kulcsot vagy nyomja meg a start gombot (az autó felszereltségétől függően).
  • Ha azonban a jármű motorja a fenti műveletek elvégzése után sem indul be, és a műszerfalon nem látszik a gyújtás, a jármű valószínűleg valamilyen meghibásodás miatt nem tud elindulni.
  • Ellenőrizze, hogy megjelenik-e bármilyen üzenet a műszerfalon vagy az információs panelen. Próbáljon meg emlékezni arra is, hogy bekapcsolva hagyta-e a világítást, rádiót vagy hasonlót, ami lemeríthette a jármű akkumulátorát, és lehetetlenné tette a beindítást. Ilyen esetben próbálja meg a járművet indítókábel segítségével beindítani. Saját biztonsága érdekében, valamint a gépkocsi esetleges sérülésének elkerülése érdekében ne próbálja meg a járművet tolva vagy lejtőn lefelé haladva, illetve sebességbe kapcsolással vagy a kuplung használatával elindítani.  Így súlyos, igen költséges meghibásodást okozhat a járműben.

Ha nem sikerül beindítania a járművet, kérjük, vegye fel a kapcsolatot a műszaki ügyfélszolgálattal.

Mi a teendő, ha a jármű menetkész, de a mechanikus vagy elektromos kéziféket nem lehet kioldani?

Ha a jármű mechanikus kézifékkel van felszerelve, a könnyebb kioldás érdekében mindig taposson a fékpedálra és tartsa lenyomva, miközben a kéziféket kioldja. Mindig csak egy kicsit emelje meg a kéziféket, és nyomja meg a gombot. Így csökkentheti az ellenállást, és a kéziféket könnyebb lesz kioldani.
Ha a járműve elektromos (automatikus) kézifékkel van felszerelve, a kézifék a jármű indításakor automatikusan kioldódik. Ha azonban a bérelt járműve kézi sebességváltóval van felszerelve, a kézifék automatikusan kioldódik, amikor a sebességváltót egyesbe vagy hátramenetbe kapcsolja, és a gázpedál lenyomása közben felengedi a kuplungot. Eközben minden ajtót zárva kell tartani. A Volkswagen, az Audi, a Seat és a Škoda járművei is rendelkeznek „auto hold” funkcióval, amely bekapcsolt állapotban megakadályozza az autó elindulását, ha a vezető nem kötötte be a biztonsági övét.

1. tipp: Ha lejtőn parkol, győződjön meg arról, hogy a kézifék meghúzása mellett a váltót is egyes sebességbe vagy hátramenetbe (automata váltó esetén P-be, robotizált váltó esetén N-be) állítsa, és a kormányt oldalra fordítsa.
2. tipp: Ha fagypont alatti a hőmérséklet, akkor a parkolás során lehetőleg ne húzza be a kéziféket, nehogy az befagyjon és lehetetlenné tegye a későbbi elindulást. Ha a jármű kézi sebességváltóval rendelkezik, hagyja a sebességváltót egyes fokozatban, automata sebességváltó esetén P állásban, robotizált sebességváltó esetén pedig N állásban (a jármű elfordítása után automatikusan behúz).

Mi az az „Hill stop assist” és rendelkezik-e vele a bérelt jármű?

Az „hill stop assist” funckió megtartja a járművet a lejtőn a későbbi könnyebb indítás érdekében. Ez a funkció, ha a mechanikus vagy elektromos kézifék ki van oldva, néhány másodpercig tartja a féket, amíg a vezető a lábát a gázpedálra teszi, így az autó nem gurul le a lejtőn. A flottánkban található járművek többsége fel van szerelve ezzel a funkcióval, azonban a weboldalunkon megtalálja a műszaki adatokat és a bérelt jármű felszereltségi listáját, valamint azt, hogy rendelkezik-e „auto hold” funkcióval vagy sem.

Hogyan tudom ellenőrizni, hogy a bérelt jármű milyen típusú üzemanyagot használ?

Az üzemanyagtartály külső részén található egy matrica a szükséges üzemanyagtípussal, így biztosan tudható, milyen üzemanyag szükséges a járműhöz. A jobb láthatóság érdekében az üzemanyagtartály kupakjának belső részén egy gyári jelölés is található. A még jobb láthatóság érdekében az autó kulcstartóján is fel van tüntetve az üzemanyagra vonatkozó információ.

1. tipp: Mindig több, mint 10 liter üzemanyagot kell tankolni a tartályba, hogy a jármű regisztrálni tudja az új üzemanyagszintet.
2. tipp: Tankolás előtt mindig győződjön meg róla, hogy leállította a motort!

Mit tegyek, ha rossz üzemanyagtípust tankoltam?

Ha a járműbe nem megfelelő típusú üzemanyagot tankolta, ne próbálja meg beindítani a motort. Így megóvhatja a járművet a további károsodástól. Kérjük, vegye fel a kapcsolatot műszaki ügyfélszolgálatunkkal, ahol megszervezik önnek a leghatékonyabb és legolcsóbb megoldást, hogy minden további komplikáció nélkül folytathassa az utazását.
TANÁCS: Tankolás előtt a járművön és az autó kulcstartón található címkék alapján mindig győződjön meg arról, hogy az üzemanyag kompatibilis a járművünkkel.

Mit tegyek, ha elfogy az üzemanyag?

Ha a bérelt járműből menet közben kifogy az üzemanyag, próbálja meg a lehető legbiztonságosabb körülmények között megállítani az autót. Kapcsolja be a elakadásjelzőt, állítsa le a motort, húzza be a kéziféket, és a járműtől megfelelő távolságra helyezze fel a jelzőháromszöget. A legközelebbi benzinkúton vásároljon egy műanyag kannát, és töltsön bele legalább 5 liter megfelelő üzemanyagot (az üzemanyagtartály kupakján lévő címke szerint). Ha a jármű motorja több próbálkozás után sem indul, kérjük, a motor károsodásának elkerülése érdekében hagyja abba a próbálkozást, és forduljon műszaki ügyfélszolgálatunkhoz.

TANÁCS: Sose induljon el alacsony üzemanyagtöltöttséggel. Amint a tartaléklámpa kigyullad, vagy az üzemanyagszint az egynegyedére csökken, álljon meg a legközelebbi benzinkútnál, és tankoljon a megfelelő üzemanyaggal.

Mi a teendő, ha a jármű nem lép át egy bizonyos sebességhatárt, hiába nyomom a gázpedált?

Ha a járműve sebességkorlátozással van felszerelve, kérjük, ellenőrizze a tempomaton vagy a korlátozó kapcsolókon, hogy a korlátozás be van-e kapcsolva. Ha nem, akkor ellenőrizze a műszerfalat az alább felsorolt figyelmeztető fények és üzenetek tekintetében.

Hogyan tudom kikapcsolni az abroncsnyomásjelzőt?

Ha a műszerfalon és a műszerfal központi kijelzőjén megjelenik a gumiabroncsnyomás-jelző, akkor állítsa be a gumiabroncsnyomást a vezetőoldali ajtón lévő matrica vagy az üzemanyagtartály kupakjának belső oldalán lévő matrica szerint. Abban az esetben, ha a járműve rendelkezik:

KÖZVETETT GUMIABRONCSNYOMÁS-FIGYELŐ/ELLENŐRZŐ RENDSZER:
Miután beállította a nyomást mind a 4 gumiabroncsban a járműmodellnek megfelelően, tartsa lenyomva a jelzőkapcsolót a hangjelzésig, vagy kapcsolja ki a központi műszerfali képernyőn keresztül a Járműparaméterek képernyőn.

KÖZVETLEN GUMIABRONCSNYOMÁS-ELLENŐRZŐ RENDSZER: Miután mind a 4 gumiabroncsban beállította az abroncsnyomást, a fényjelző és a központi képernyőn megjelenő üzenet kikapcsol, és minden egyes gumiabroncsra vonatkozóan leolvashatja az új abroncsnyomást a központi műszerfalon, a „Vehicle parameters” (Járműparaméterek) képernyőn vagy a fedélzeti számítógépen keresztül. Néhány percnyi vezetés után a gumiabroncsnyomás-kijelző akár ki is kapcsolhat magától.

Hogy léphetek kapcsolatba a műszaki ügyfélszolgálattal?

A műszaki ügyfélszolgálatunkkal telefonon vagy e-mailben veheti fel a kapcsolatot, a jármű dokumentációján feltüntetett módon. A műszaki ügyfélszolgálat elérhetőségi adatait a Kapcsolat menüpont alatt találja.

Rendelkezik a bérelt jármű az összes kötelező felszereléssel? Hol találhatóak?

Flottánk minden járműve fel van szerelve a helyi és európai törvények és előírások szerinti kötelező felszereléssel. A kötelező felszerelés fényvisszaverő mellényből, jelzőháromszögből, elsősegélycsomagból áll.

MEGJEGYZÉS: Kérjük, hogy a bérelt jármű leadásakor tájékoztassa kollégáinkat az irodában, ha a kötelező felszerelés bármelyik része hiányos, vagy ha Felhasználta, hogy pótolni tudjuk azt.

Mi a teendő, ha a jármű olyan módon hibásodik meg útközben, ami lehetetlenné teszi a továbbutazást?

Ilyen esetben próbálja meg a lehető legbiztonságosabb körülmények között megállítani a járművet. Kapcsolja be az elakadásjelzőt, állítsa le a motort és húzza be a kéziféket. A jármű megállítása után óvatosan szálljon ki, vegye fel a fényvisszaverő mellényt, és helyezze fel a jelzőháromszöget a járműtől megfelelő távolságra (lásd a "Biztonsági vezetési tanácsok " című részt). Ha a jármű rossz látási viszonyok között hibásodik meg, hagyja bekapcsolva a világítást. Mielőtt felveszi a kapcsolatot a műszaki ügyfélszolgálattal, készítse elő a következő információkat: a jármű rendszámát, a meghibásodás pontos helyét (cím, országúti kilométerek vagy GPS-koordináták) és a meghibásodás jellegére vonatkozó információkat. Ha a jármű javítását nem tudjuk 24 órán belül elvégezni, akkor biztosítunk önnek egy cserejárművet vagy alternatív módot az utazás folytatására.

MEGJEGYZÉS: Az ügyfélnek kötelező megvárnia a megbeszélt közúti segítségnyújtást, amelynek érkezéséről és minden egyéb szükséges információról a lehető legrövidebb időn belül tájékoztatja a műszaki ügyfélszolgálat.

MEGJEGYZÉS: A fenti eljárás a Magyar Köztársaságra és egyéb országokra egyaránt érvényes.

Mi a teendő, ha egy sérült gumiabroncs/kerék okoz problémát?

Lapos gumiabroncs vagy sérült felni okozta meghibásodás esetén cserélje ki a gumit pótkerékre az alábbi utasításoknak megfelelően.Lapos gumiabroncs vagy sérült felni okozta meghibásodás esetén cserélje ki a gumit pótkerékre az alábbi utasításoknak megfelelően.

KERÉKCSERE:

  1. Kérjük, ellenőrizze a jármű megfelelő rögzítését: húzza be a kéziféket, valamint tegye egyesbe vagy hátramenetbe a sebességváltót (automata sebességváltó esetén P-be, robotizált váltó esetén pedig N-be).
  2. Távolítsa el a csomagokat a csomagtartóból, emelje fel a csomagtartó szőnyegét (a jármű típusától függően a pótkerék lehet a szőnyeg külső oldalán, a csomagtartó alatt; ebben az esetben a csavar kioldásához szükséges kulcs a csomagtartó párnázásának bal vagy jobb oldalán, vagy a jobb első ülés alatt található).
  3. Vegye ki a pótkereket és a szerszámokat a járműből.
  4. Ha a jármű fel van szerelve kerékdísztárcsával, akkor óvatosan távolítsa el és tegye félre.
  5. Ha a jármű könnyűfém felnikkel van felszerelve, és a csavarokon díszítő sapkák vannak, akkor távolítsa el őket a mellékelt eszközökkel.
  6. Ha kerékőr rögzíti a gumiabroncsot, oldja ki úgy, hogy a lopásgátló eltávolítására szolgáló hosszabbítót a gumiabroncs-leválasztó szerszámra helyezi.
  7. A mellékelt szerszámmal lazítsa meg a kereket.
  8. Helyezze az autóemelőt a szükséges pontra és győződjön meg róla, hogy az ön, és a járművek biztonsága érdekében megfelelően van rögzítve. AZ EMELŐT SZILÁRD ÉS STABIL TALAJRA KELL HELYEZNI A JÁRMŰ FELEMELÉSE ELŐTT. HA A TALAJ CSÚSZÓS VAGY NEM SZILÁRD, AKKOR AZ EMELŐ ELMOZDULHAT, MEGRONGÁLHATJA A JÁRMŰVET ÉS ÖNT IS MEGSEBESÍTHETI.
  9. Ha elég magasra emelte a járművet, és a sérült kerék már nem érintkezik a talajjal, lazítsa meg a csavarokat, és vegye le a kereket a járműről.
  10. Tegye a pótkereket a járműre, közben a kezével tartsa a tengelyen. Helyezze fel az összes szükséges csavart, és rögzítse őket, amilyen erősen csak tudja.
  11. Miután leeresztette a járműemelőt, rögzítse teljesen a csavarokat, és alaposan ellenőrizze, hogy minden rendben van-e.
  12. Miután befejezte a kerékcserét, tegye vissza az összes felszerelést és a hibás kereket a csomagtartóba.
  13. Ha járműve pótkerékkel van felszerelve, folytassa útját, de ne haladja meg a 80 km/h sebességet a legközelebbi gumijavítóig.

Kérjük, hogy a lehető legrövidebb időn belül értesítse műszaki ügyfélszolgálatunkat, hogy a megállapodás szerinti biztosítás alapján javaslatot tudjanak tenni a javítási lehetőségekre.

MEGJEGYZÉS: Ha nem tudja egyedül felszerelni a pótkereket, forduljon műszaki ügyfélszolgálatunkhoz, akik megszervezik önnek a közúti segítségnyújtást. Azonban, még ha rendelkezik is WUG-biztosítással, a gumiabroncscsere-szolgáltatás nem fedezett, és teljes mértékben Önt terheli.

Mi a teendő, ha a jármű folyadékszintje az ajánlott alá esik?

Mindent megteszünk annak érdekében, hogy olyan járművet biztosítsunk önnek, amelyben minden szükséges folyadék az optimális szinten van. Sajnos, a főszezonban, nagyon ritka esetekben előfordulhat, hogy egy jármű alacsony folyadékszintet jelez. Az alábbi esetek fordulhatnak elő:

MOTOROLAJ: Amint a jelzőlámpa kigyullad, vásároljon egy liter megfelelő motorolajat az első benzinkúton vagy szaküzletben. Miután leállította a motort, először adjon hozzá fél liter olajat, majd néhány perc múlva ellenőrizze az olajszintet, amelynek a minimális és a maximális jelzés között kell lennie. Ha még mindig túl alacsony a szint, adjon hozzá még többet, amíg az olaj el nem éri az optimális szintet. A bérelt autó által használt olaj típusa ellenőrizhető a motorháztető belsejében és a jármű dokumentációjában.

HŰTŐFOLYADÉK: A motor túlmelegedésének elkerülése érdekében vásároljon egy liter hűtőfolyadékot az első benzinkúton vagy szaküzletben, amint kigyullad a jelzőlámpa. Ahhoz, hogy megbizonyosodjon arról, hogy milyen típusú hűtőfolyadékra van szüksége, nyissa ki a motorháztetőt, ellenőrizze a jelenlegi hűtőfolyadék színét, és ennek megfelelően vásárolja meg az újat. A sérülések elkerülése érdekében a hűtőfolyadék-tartály kinyitása előtt győződjön meg arról, hogy a motor lehűlt, és lassan csavarja le a kupakot.

AdBlue: A legtöbb dízelmotorral működő járművünk úgynevezett AdBlue folyadékkal üzemel, így megfelelnek a szigorú európai környezetvédelmi normáknak. Mivel normál körülmények között 15 000-25 000 km-re, vagy két rendszeres karbantartási ciklus között elegendő egy töltés, és mivel a szintet szükség szerint állítjuk be, szinte kizárt, hogy ez a folyadékszint alacsony legyen. Ha azonban a műszerfalon vagy a központi képernyőn megjelenik a figyelmeztető lámpa és/vagy üzenet, álljon meg az első benzinkútnál, és vásároljon legalább 10 liter AdBlue folyadékot. Töltse fel a tartály tetejéig. Néha előfordulhat, hogy 10 liternél többet kell beleöntenie. Az AdBlue folyadék tartályának kupakja a jármű típusától függően a pótkerék alatti raktérben, a csomagtartó oldalán, vagy az üzemanyagtartály mellett található. Kérjük, ne hagyja figyelmen kívül ezt a figyelmeztetést, hogy a jármű elektronikája ne korlátozza a további vezetést, és ne okozzon önnek kellemetlen helyzeteket.

Ablaktörlő folyadék: Ha kevés az ablaktörlő folyadék szintje, kérjük, vásárolja meg az ablaktörlő folyadékot benzinkúton, szaküzletben vagy szupermarketben. Az évszaktól függően használjon nyári vagy téli folyadékot. A nyári folyadékot a könnyebb bogáreltávolítás érdekében, a téli folyadékot pedig azért, hogy alacsony hőmérsékleten ne fagyjon be.

MEGJEGYZÉS: Abban az esetben, ha a folyadékszintek pótlására folyadékot vásárolt, kérjük, a fizetéskor kérjen ÁFA-s számlát cégünk pontos nevére az adószám feltűntetésével (Fabian Automotive Kft., 2040 Budaörs Garibaldi u.1, adószám: 29316476-2-13). Ha nem adja le az ÁFA-s számlát a jármű leadásakor, akkor nem tudjuk önt kompenzálni a kifizetett összegért.

Mi a teendő, ha a jármű folyadékszintje az ajánlott alá esik?

Mi történik akkor, ha a bérelt járműben más meghibásodás áll fenn, amely nem befolyásolja a jármű biztonságát vagy a vezetést (meghibásodott rádió stb.)?
Kisebb meghibásodás esetén kollégáink a legközelebbi irodában a rendelkezésre állás függvényében kicserélik az ön járművét.

Mi a teendő, ha az autó külső világítása hibás?

A meghibásodott külső lámpát szükség esetén ön is kicserélheti. Kérjük, vegye fel a kapcsolatot műszaki ügyfélszolgálatunkkal, amely a legközelebbi szervizhez irányítja önt, vagy jelentse a hibát a jármű leadásakor.

MEGJEGYZÉS: Soha ne próbálja meg kicserélni a xenon vagy LED lámpákat, nehogy megsérüljön vagy kárt tegyen a járműben.

Mi történik, ha a bérelt járműben meghibásodik egy elektromos csatlakozás (Wi-fi, GPS stb.)?

Hibás elektromos csatlakozás esetén ellenőrizze, hogy a berendezés megfelelően működik-e. Kizárólag európai csatlakozókat használjon a kiegészítő berendezésekhez, hogy elkerülje az autó meghibásodását. Ha a csatlakozó továbbra sem működik, forduljon műszaki ügyfélszolgálatunkhoz, ahol tanácsot adnak a további problémamegoldási lehetőségekről.
Tipp: Kollégáink szívesen segítenek Önnek a kiegészítő berendezések megfelelő beállításában.

Lehetséges kisállatot szállítani a bérelt járműben?

Mottónk az élménygyűjtés. Mindent megteszünk, hogy ügyfeleink teljesen elégedettek legyenek a biztosított szolgáltatás minőségével. Állatbarátok vagyunk, és szeretnénk, ha kisállata elkísérhetné önt, amíg ön vezeti járművünket és élményeket gyűjt. Mivel a kiemelkedő minőség rendkívül fontos számunkra, kérjük, ha háziállatokat szállít a bérelt járműben, óvja a jármű belterét, különösen az üléseket, hogy elkerülje a jármű belterének szennyeződését. Ha kisállata bepiszkítja az autót, kénytelenek vagyunk felszámítani a vegytisztítási szolgáltatási díjat.

Tipp: Az ön és háziállatai biztonsága érdekében azt tanácsoljuk, hogy kifejezetten erre a célra szolgáló, biztonsági övvel rögzített dobozokban szállítsa őket. Így ön és háziállatai is biztonságban érkezhetnek meg úticéljukhoz, és ön is a jogszabályi előírásoknak megfelelően közlekedik.

Használható-e a bérelt jármű nehéz tárgyak szállítására?

Nem korlátozzuk az ön szabad mozgását és a bérelt járművek használatát. Ez azt jelenti, hogy a bérelt járművet bármilyen elektromos készülék, bútor vagy sportfelszerelés szállítására használhatja. Kérjük azonban, hogy tartsa be a közlekedésbiztonsági előírásokat, és ne szállítson olyan tárgyakat, amik biztonságosan nem férnek be a bérelt járműbe. Kérjük, hogy fordítson kiemelt figyelmet a szállított tárgy súlyára, hogy a bérelt jármű ne legyen túlterhelve, és ne jelentsen veszélyt önre vagy a járműre nézve.

  1. tipp: Ha nagy és nehéz tárgyakat szállít, az esetleges, roppant költséges belső térben keletkező károk elkerülése érdekében biztosítsa a belső teret megfelelő burkolatokkal, különös tekintettel az ajtók műanyag oldalaira, a csomagtartóra, az autóülésekre, a tetőszőnyegre, a műszerfalra stb.
  2. tipp: Ha poggyásza magasabbra halmozódik, mint a csomagtartó fedele, kérjük, ne erőltesse a csomagtartó bezárását, mert ez költséges károkat okozhat.
  3. tipp: Ha a poggyásza nem fér el a csomagtartóban, kérjük, ne távolítsa el a csomagtartó fedelét vagy helyezzen rá nehéz tárgyakat. A csomagtartó fedele roppant drága. Kérjük, ügyeljen rá, hogy ne veszítse el vagy tegye tönkre.
Használhatók-e a bérelt járművek nem első osztályú utakon?

A bérelt járműveket csak első osztályú utakon (városi/helyi aszfaltozott utak, autópályák és hasonlók) lehet használni. A jármű kategóriájától függetlenül nem szabad aszfaltozatlan utakon, terepen stb. használni. További részletekért kérjük, nézze meg a szerződést.

TÁJÉKOZTATÓ: Az alacsonyabb osztályú utakon való közlekedés csak abban az esetben engedélyezett, ha a helyi hatóságok útlezárások stb. miatt ilyen alternatív utak használatára kényszerítik Önt. Kérjük, hogy ilyen esetekben a sebességet az útviszonyokhoz igazítsa, különös tekintettel a rossz útviszonyokra (gödrök, göröngyök stb.), amelyek nagy és drága károkat okozhatnak a bérelt járműben.

Használhatom a bérelt járművet autóversenyeken vagy hasonló rendezvényeken való részvételre?

Járműveink versenyeken és hasonló rendezvényeken való használata nem engedélyezett. Az efféle igénybevétel súlyos károkat okozhat a motorban vagy a jármű egyéb részeiben, magas javítási költségeket eredményezve.

Ragaszthatok az autóra matricát vagy fóliát?

Ha hosszabb időre bérli a járművet, engedélyezhető a matricázás, de csak írásbeli hozzájárulásunkat követően. Garanciát kérünk, hogy az eljárás nem okoz kár a járműben. Ön köteles a járművet olyan állapotban leadni, ahogy átvette, abban az esetben is, ha hozzájárulunk a matricázáshoz, fóliázáshoz.

Megfelelő gumiabronccsal rendelkezik a bérelt jármű?

Mivel az ön, valamint utasai és a közlekedés többi résztvevőjének biztonsága rendkívül fontos számunkra, minden bérelt jármű mindig megfelelő gumiabronccsal rendelkezik a gyártó méretei, sebességindexe és súlyhatára szerint. Az évszaknak megfelelően karbantartunk minden járművet. Ez azt jelenti, hogy a Magyar Köztársaság törvényi előírásaival összhangban (az európai törvényekhez igazodva) a bérelt járművek megfelelő profilmélységű nyári vagy téli gumiabroncsokkal vannak felszerelve.

Végezhetek műszaki módosítást a bérelt járművön?

Amennyiben módosításra van igénye, kérjük, forduljon műszaki ügyfélszolgálatunkhoz a módosítással kapcsolatos kérdéseivel.

A vezetők és az utasok dohányozhatnak a bérelt járműben?

Járműveinket minden bérlés után kívül-belül teljesen megtisztítjuk. Ettől függetlenül járműveinkben tilos a dohányzás. Kérjük, tartsa be ezt a szabályt, hogy járműveink kifogástalanul tiszták maradjanak, és kellemes illatúak legyenek. Abban az esetben, ha nem tartja be ezt a szabályt, kénytelenek leszünk felszámítani a vegytisztítás díját. Maximálisan törekszünk rá, hogy autóink tiszták és kellemes illatúak maradjanak.

Honnan tudhatom, hogy a bérelt jármű rendszeres karbantartásra szorul?

Kiemelt figyelmet fordítunk autóink rendszeres szervizelésére, hogy azok biztonságosak legyenek ügyfeleink számára, illetve, hogy megőrizzék értéküket és a gyártói garanciát. A dokumentációban találja a járműkártyát, amiről tájékozódhat a rendszeres karbantartás elvégzéséhez szükséges idő/kilométeres időszakról, valamint a legutóbbi karbantartás időpontjáról. Valamennyi járművünk fel van szerelve szerviz kijelzővel is, amely bekapcsolásakor tudatja önnel, hogy el kell végeznie a rendszeres karbantartást. Ha a jármű rendszeres karbantartását hamarosan el kell végezni, kérjük, lépjen kapcsolatba műszaki ügyfélszolgálatunkkal, ahol egyeztetnek önnel az említett karbantartásról, illetve a jármű cseréjéről.

MEGJEGYZÉS: Annak érdekében, hogy a gyártó garanciája ne vesszen el, a rendszeres karbantartás elhalasztásának maximális időtartama 500 kilométer vagy 5 munkanap. Kérjük, tartsa ezt szem előtt, hogy elkerülje a jármű garanciájának érvénytelenítésével járó felesleges kiadásokat.

Elvihetem a bérelt járművet javítóműhelybe vagy gumiszervizbe, hogy ellenőrizzék vagy beállítsák?

Abban az esetben, ha a jármű átvizsgálására vagy a fent említett karbantartás elvégzésére van szükség, ön köteles felvenni a kapcsolatot logisztikai osztályunkkal, amely tájékoztatja önt a szükséges teendőkről, hogy a járművön harmadik fél minden munkát elvégezhessen, illetve szükség esetén engedélyt ad a javítást végző szerviznek. Kérjük, kövesse ezeket a teendőket, különben nem tudjuk önt kompenzálni.

MEGJEGYZÉS: Tájékoztatnia kell műszaki ügyfélszolgálatunkat, és engedélyt kell kérnie minden, a járművön elvégzendő munkához.

Hogyan szereljem be megfelelően a gyermekülést/ülésmagasítót?

Minden gyermekülés/ülésmagasító hátoldalán van egy használati utasítás. Annak érdekében, hogy legkisebb utasai is biztonságosan és kellemesen utazhassanak, kérjük, tartsa be az alábbi utasításokat.

  1. tipp: Javasoljuk, hogy gyermekeit mindig az életkoruknak megfelelő gyermekülésbe vagy ülésmagasítóba ültesse, és mindig kösse be őket biztonsági övvel.
  2. tipp: Javasoljuk, hogy a gyermekülést és/vagy az ülésmagasítót a jobb első ülés mögé helyezze. Próbálja meg a jobb első ülést a legmagasabb szintre állítani, miközben függőleges helyzetben teljesen hátratolja. A gyermekek számára ez a legbiztonságosabb ülőhelyzet. Ha egynél több gyermekülést/magasítót kell elhelyeznie, kérjük, mindig a hátsó ülésekre helyezze azokat.
  3. tipp: Ha a gyermekülést/ülésmagasítót a jobb első ülésbe helyezi, ügyeljen arra, hogy mindig kapcsolja ki az utasoldali légzsákot (a kapcsoló a kesztyűtartóban vagy a műszerfal oldalán található). Győződjön meg róla, hogy országában engedélyezett-e ezen a módon gyermekeket utaztatni.
  4. tipp: Sose ültessen 12 évesnél fiatalabb gyerekeket a jobb első ülésre.
Hogyan lehet lezárni a hátsó ajtókat és ablakokat, hogy a gyermekek utaztatása biztonságosabb legyen?

A jármű típusától függően ezt a következő módon teheti meg:

MECHANIKUS VÉDELEM: Ellenőrizze a hátsó ajtó belső keretét. Ha a járműve mechanikus védelemmel van felszerelve, talál rajta egy matricát, amely mutatja, hol kell behelyezni a mechanikus kulcsot és bekapcsolni a gyerekzárat. A gyerekzár kikapcsolása hasonló módon történik, csak fordítsa ellenkező irányba a kulcsot.

ELEKTRONIKUS VÉDELEM: Keresse meg a gyerekzár szimbólumával ellátott kapcsolót a jármű vezetői oldalán. Az említett kapcsoló általában az elektronikus ablaknyitó közelében, a műszerfal bal oldalán, vagy a központi konzolon található. A kapcsoló megnyomásával bekapcsolhatja a gyerekzárat. Ha a jármű elektronikus ablakemelő rendszerrel, de mechanikus ajtózárral rendelkezik, ez a kapcsoló csak az ablakokat zárja be. Ha a jármű kézi ablakemelő rendszerrel rendelkezik, nem kapcsolható be a jármű zárvédelme.

  1. tipp: Mindig kapcsolja be a gyerekzárat, ha gyermekeket szállít az autóban.
  2. tipp: Az ablakok bezárásakor mindig győződjön meg arról, hogy az utasok nem szorulnak az üveg és a keret közé.
A bérelt jármű rádiója nem működik, „enter code” üzenet jelenik meg.

Ha az említett üzenet jelenik meg, lépjen kapcsolatba műszaki ügyfélszolgálatunkkal, akik szívesen rendelkezésére bocsátják a szükséges kódot.

A biztosítás lefedi a gumiabroncsok és/vagy a felnik sérüléseit?

Nem, a gumiabroncsokban és/vagy felnikben keletkezett károkat nem fedezi sem a biztosítás, sem a szokásos, minden kockázatra kiterjedő biztosítás. A jármű ezen részeinek biztosításához WUG-biztosítást kell kötnie.

Mi a teendő közlekedési baleset, járműsérülés, lopás, lopáskísérlet, betörés és vandalizmus esetén?

Közúti baleset vagy járműkárosodás esetén azonnal hívja a 112-t és töltse ki a kék-sárga baleseti kárbejelentő űrlapot. Ha a bérelt jármű nincs vezethető állapotban, lépjen kapcsolatba műszaki ügyfélszolgálatunkkal. A jármű leadásakor le kell adnia az alkoholvizsgálati jegyzőkönyvet.
Lopás, lopási kísérlet vagy betörés esetén azonnal hívja a 112-t és lépjen kapcsolatba műszaki ügyfélszolgálatunkkal.
Vandalizmus vagy ismeretlen tettes által megrongált parkoló jármű esetén is köteles felhívni a rendőrséget. A rendőrség ezt követően feljelentést tesz. A feljelentési jegyzőkönyvet a jármű leadásakor be kell nyújtania.

MEGJEGYZÉS: Azokban az esetekben, ha csak kis sérülést szenvedett a jármű (apró karcolás vagy horpadás esett rajta, illetve ha csak kis baleset történt, amelyben nem volt másik fél), a műszaki ügyfélszolgálat beleegyezésével kitöltheti a kék-sárga baleseti kárbejelentő űrlapot a rendőrség bevonása nélkül, a balesetről készült fényképeket mellékelve.

Parkolás közben hogy helyezhetem biztonságba a járművet?

Ha leparkolja és elhagyja a járművet, győződjön meg az alábbiakról:

Ha leparkolja és elhagyja a járművet, győződjön meg az alábbiakról:

  • Minden ablak teljesen be van zárva.
  • A sebességváltó egyes vagy hátramenet pozícióban áll (automata sebességváltó esetén P-ben, robotizált váltó esetén pedig N-ben).
  • Győződjön meg róla, hogy behúzta a kéziféket és leállította a motort.
  • Ne hagyjon látható helyen személyes tárgyakat (nem vállalunk értük felelősséget).
  • Győződjön meg róla, hogy minden ajtó be van zárva.• A jármű indítókulcsát és dokumentumait mindig tartsa magánál. 

  1. tipp: A lopás és a betörés lehetőségének csökkentése érdekében kérjük, hogy autóját jól megvilágított és városi területeken parkolja le a városban, ahol tartózkodik.
  2. tipp: Törekedjen rá, hogy a parkolóhelyen bőven legyen hely. Így a károk elkerülése érdekében minden nehézség nélkül ki tudja nyitni az autó ajtaját.
  3. tipp: A kerekek (gumiabroncsok, felnik, keréktárcsák stb.) sérülésének elkerülése érdekében parkoláskor ne álljon a járdaszegély közelébe. Ez vonatkozik a jármű egyéb részeire, a lökhárítókra és a spoilerekre is.
Hol láthatom, milyen széria- és kiegészítő felszerelésekkel van felszerelve az autó? Illetve hol találom a járművek specifikációit?

Weboldalunkon, a Járműveink menüpont alatt az önt érdeklő járműre kattintva megismerheti annak műszaki adatait és felszereltségét. Ha valamely konkrét részlet érdekli, forduljon műszaki ügyfélszolgálatunkhoz, ahol szívesen válaszolnak kérdéseire.

  • Műszaki tudnivalók Műszaki tudnivalók

    Kollégáink rendelkezésre állnak, ha bármi gond merülne fel, de az alábbi információk segíthetnek Önnek.

  • Foglalás előtt Foglalás előtt

    Az alábbi információk megkönnyíthetik Önnek a foglalást.

  • A bérlés során A bérlés során

    Váratlan esemény éri és nem tudja mi a teendő? Alább talál néhány választ.

  • A foglaláskor A foglaláskor

    A foglalás során felmerülő kérdésekkel kapcsolatos információk.

  • A jármű átvétele A jármű átvétele

    A gördülékeny átvételhez alább nyújtunk Önnek segítséget.

  • A jármű leadása A jármű leadása

    A gördülékeny leadáshoz alább nyújtunk Önnek segítséget.

Legfrissebb híreink & inspirációk

FAM hírlevél

Az oldalon cookie-kat használunk, annak érdekében, hogy olyan statisztikákat készítsünk, amelyek segítségével a legjobb élményt nyújtsunk webhelyünkön. Ha szeretné, többet megtudhat a cookie-ról, vagy kikapcsolhatja őket. Azzal azonban, hogy a beállítások módosítása nélkül folytatja az oldal használatát, elfogadja a cookie-k használatát. Olvasson tovább »